پیش‌نویس تفاهم‌نامه ورزشی میان ایران و ترکیه در دیدار رئیس سازمان تربیت بدنی و وزیر ورزش ترکیه تدوین شد. این تفاهم نامه که میان علی سعیدلو و فاروق نافذ اوزاک که در راس یک هیات عالیرتبه به منظور بررسی پیش نویس تفاهم نامه ورزشی و ایجاد زمینه های همکاری بیشتر بین ورزش دو کشور به ایران سفر کرده بود، فصل جدیدی در روابط ورزشی آنها خواهد بود.
بر اساس این تفاهم نامه، سفر تیم های ورزشی ایرانی به ترکیه و بالعکس تسهیل خواهد شد. بر اساس این تفاهم نامه، همکاری باشگاه فولاد خوزستان، سپاهان و پرسپولیس با 3 تیم ترکیه ای که پیش از این برادر خوانده شده بودند، بیشتر خواهد شد.
با پیشنهاد سازمان تربیت بدنی و موافقت وزیر ورزش ترکیه قرار شد برای دیدار تیم های ایران و ترکیه جلسه ای میان مسئولان فدراسیون ایران و ترکیه برگزار شود.
در سفر فاروق نافذ اوزاک و محمد آداک مشاور و رییس دپارتمان روابط خارجی، نجاتی چتین کاپا نماینده مجلس و خانم ها بینور شاهین لو نماینده مجلس و صفیه سیمین لو نماینده مجلس وی را همراهی خواهند کرد.
همچنین در این دیدار حمید سجادی، حمید قاسمی و اکبر آبادی معاونان سازمان تربیت بدنی و مهرداد سراجی مدیرکل دفتر ریاست سازمان و علی کفاشیان، محمدرضا یزدانی خرم به نمایندگی از روسای فدراسیون ها و بهرام افشارزاده دبیرکل کمیته ملی المپیک حضور داشتند.


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 21 اردیبهشت 1389    | توسط: حسین آقازاده    | طبقه بندی: دیگر اخبار،     | نظرات()