مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان گفت: خستگی تیم فوتبال ذوب‌آهن را نمی‌توان پنهان کرد اما همین که جسارت حضور همه‌جانبه در هر سه جام را داشتیم، برایمان یک دنیا می‌ارزد.بقیه در ادامه مطلب....

علی‌اصغر دلیلی پیرامون وضعیت تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در آستانه بازی جمعه در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی مقابل تیم گسترش فولاد تبریز، اظهار کرد: خستگی تیم را نمی‌توان پنهان کرد چرا که ما از نیمه اسفندماه 88 نه تنها هر چهار روز یک‌بار در یکی از جام‌ها مسابقه داشتیم که بهتر است بگوییم هر دو روز یک‌بار مسافرت داشتیم. تمام این‌ها کافی است تا یک تیم به حد زیادی از انرژی‌ خود را از دست بدهد. از آن زمان به بعد کادرفنی ما دیگر فرصتی نداشت تا تمرینات تاکتیکی و فنی داشته باشد؛ از طرفی برنامه‌های فدراسیون هم دچار تغییر نشد و در نهایت چنین بحرانی را در مقطع کنونی برای ذوب‌آهن بوجود آورد.


وی افزود: ما این بحران را کاملا درک می‌کنیم و می‌دانیم باشگاهی موفق است که بتواند در ایران شرایط، بحران را به خوبی مدیریت کند وگرنه در شرایط عادی که اداره اوضاع چندان سخت نیست. ما با همکاری کادر فنی، با یک برنامه‌ریزی دقیق اقدام به تقسیم انرژی در انجام کارها کردیم تا بتوانیم از پتانسیل باقی‌مانده در تیم به بهترین شکل استفاده کرده و موارد را اولویت‌بندی کنیم. ما سعی کرده و می‌کنیم تا بهترین تصمیمات را برای رسیدن به هدف‌مان بگیریم و با سربلندی از بحران فوق عبور کنیم.


دلیلی گفت: هدفی که امسال ذوب‌آهن برای خود ترسیم کرده تاکنون هیچ تیمی در کشور موفق به کسب آن نشده است. عمده مربیان و مدیران تیم‌ها برای مطرح شدن خود و تیم‌شان بعضا از ادامه رقابت‌ در یکی از جام‌ها منصرف می‌شوند تا در دیگر مسابقات به موفقیت‌هایی برسند؛ اما ذوب‌آهن در فکر این نبود و خواست تا جسارت کند و برای اولین‌بار در فوتبال باشگاهی کشور، باعث یک اتفاق بزرگ چون موفقیت یک تیم در هر سه جام باشد. شرایط ما در هر سه رقابت نشان می‌دهد تاکنون موفق بودیم. شاید راهی که انتخاب کردیم در نهایت ما را به هدف‌مان نرساند اما جسارت تلاش در آن برای ما یک دنیا می‌ارزد. آینده نشان خواهد داد که آیا انتخاب درستی در هدف‌گذاری داشتیم یا خیر.


مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن با بیان اینکه بهتر بود بازی با گسترش فولاد در جام حذفی به تعویق می‌افتاد، تصریح کرد: ما از فدراسیون فوتبال انتظار داشتیم که این مسابقه را برای کسب آمادگی بیشتر ما در لیگ قهرمانان آسیا و مصاف با الاتحاد عربستان، به تعویق می‌انداختند اما متاسفانه سازمان لیگ این درخواست را قبول نکرد و البته توجیهاتی داشت که به آن احترام می‌گذاریم. در حال با شرایط خودمان باید چاره‌اندیشی کنیم تا با حضور قدرتمند در بازی جمعه، در این رقابت‌ها فینالیست شویم.


وی در ارزیابی‌اش از تیم گسترش فولاد، خاطرنشان کرد: این تیم دسته اولی از تمام امکانات یک تیم لیگ برتری بهره می‌برد. آنها سرمربی و بازیکنان خوبی دارند که هر کدام‌شان می‌توانند در لیگ برتر حضور داشته باشند. ما گول اسم دسته‌اولی بودن این تیم را نمی‌خوریم و مجبوریم برای رسیدن به موفقیت و حضور در فینال، از تمام انرژی تیم استفاده کنیم.


دلیلی گفت: ما می‌دانیم که هیچ‌کدام از تیم‌های ایرانی شرایط، امکانات و توان سرمایه‌گذاری کافی برای موفقیت در هر سه جام ممکن برای‌شان را ندارند اما ما امسال سعی کردیم اگر کمبودهایی در سرمایه‌گذاری داریم، با یک برنامه‌ریزی خوب و حاکمیت نظم و انضباط در برنامه‌ها و مجموعه تیم، این کمبود را جبران کنیم. تیم ما در لیگ در فاصله سه بازی تا پایان مسابقات نایب‌قهرمانی است، در جام حذفی جزو چهار تیم پایانی هستیم و در لیگ قهرمانان هم اوضاع خوبی داریم. گروه ما در این رقابت‌ها بسیار دشوار است و همه می‌بینند الاتحاد که با بازیکنان ملی‌پوش متعددش نمادی از تیم ملی عربستان است در حال حذف از این رقابت‌هاست.


وی خاطرنشان کرد: اگر ما مدعی هستیم تیم حرفه‌ای داریم و در مسابقات حرفه‌ای بازی می‌کنیم، باید کاری در شان یک باشگاه حرفه‌ای انجام دهیم. اگر موفق بودیم،‌ تیم‌های دیگر هم می‌توانند این قضیه را مدنظر داشته باشند.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 2 اردیبهشت 1389    | توسط: حسین آقازاده    | طبقه بندی: فولاد گستر تبریز،     | نظرات()