گروه تروریستی القاعده تهدید کرد جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی را به محل خون و آتش تبدیل خواهد کرد.این اولین باری نیست که تروریسم، بزرگترین حادثه ورزشی جهان پس از المپیک را تهدید به نابودی و خون و آتش می‌کند اما گویا این بار مسئله از مرز تهدید گذشته است.

سامر بن یعقوب نگارنده خبری جنجالی از عراق است که مدعی شده القاعده بدون کوچکترین مزاحمتی قادر به نابودی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی است.

کشتار وحشیانه و نسل کشی در برخی مناطق جهان از سوی ارتش کشورهایی چون آمریکا، انگلیس و متحدان آنها خشم مقامات قسم خورده القاعده را در پی داشته و گویا آفریقای جنوبی محل مناسبی برای انتقام است.

سران القاعده در چند فیلم ویدئویی اخیر خود مدعی شده اند که آمریکا و اروپا از قاره آفریقا هیچ شناختی ندارند و در جریان جام جهانی بیش از پیش مطمئن خواهند شد که قاره سیاه جای مانور ناتو و یا نیروهای مزدور برخی کشورهای استعمارزده آفریقایی نیست.

خبر مربوط به انفجار مهیب که هر کدام از آنها توانایی تعطیلی و لغو کامل جام جهانی را در پی خواهد داشت بارها از سوی سران القاعده در عراق، افغانستان، پاکستان و عربستان سعودی تایید و بر آن تاکید شده است.

در یکی از پیغام‌ها عنوان می‌شود که اگر جام جهانی محلی برای خون و آتش نباشد القاعده را تمام شده فرض کنید.
این در حالی است که ارتش نیجریه، ارتش آفریقای جنوبی، پلیس بین الملل، نیروهای ناتو و سربازان داوطلب و حقوق بگیر آفریقایی بارها امنیت کامل و مطلق آفریقای جنوبی را تضمین کرده‌اند.

جام جهانی 2010 از 21 خرداد با حضور 32 تیم در آفریقای جنوبی آغاز می‌شود.


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 اردیبهشت 1389    | توسط: حسین آقازاده    | طبقه بندی: اخبار جام جهانی 2010،     | نظرات()